ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Як прийняти спадщину, якщо майно знаходиться в РФ?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 71 Закону України «Про міжнародне приватне право» успадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якого знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, – правом України.

Таким чином, спадкування такого майна має відбуватися згідно з чинним законодавством РФ, зокрема Цивільним кодексом РФ.

Чинним законодавством України не передбачена процедура зміни одного нотаріуса на іншого в разі прийняття спадщини, але це актуально, якщо спадщина приймається в Україні.

Однак для прийняття спадщини на території РФ Вам необхідно робити це в Росії у російського нотаріуса, тобто виїжджати в Росію і оформляти все там.

Рекомендуємо звернутися з цим питанням до Консульського відділу Посольства Росії в Україні: http://embrus.org.ua/ru/consulate_info.

Також відзначимо, що громадяни України, які є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, діти, батьки), фактично звільняються від оподаткування, оскільки ставка податку становить 0%.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: