ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня! Допоможіть розібратися в такій ситуації. Рідна сестра померла в 2012 році і її чоловік успадкував частину майна, яке їй належало. Тепер у 08.2017 помирає її чоловік. У нього немає ніяких родичів, крім мене. Але я дізналася про його смерть пізніше, оскільки була за межами міста. Коли приїхала, його вже поховали за рахунок коштів підприємства, на якому він працював, а ключі від квартири та свідоцтво про смерть опинилося в жінки, яка знімала покази лічильника електроенергії. Чи маю я право на спадщину та як дізнатися, чи був заповіт? Свідоцтва про смерть у мене немає і я не кровний родич.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до наданої інформації Ви не є родичом померлого, а отже, не можете претендувати на спадщину за законом. Винятком може бути, якщо Ви проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини, підтвердженням чого може бути прописка. У такому випадку Ви можете належати до 4-ої черги спадкоємців за законом.

Щодо спадкування за заповітом

Щоб дізнатися, чи був складений заповіт, необхідно подати запит нотаріусу, пред’явивши при цьому свідоцтво про смерть. Таким чином, Ви зможете отримати інформацію зі спадкового реєстру.

Зважаючи на те, що свідоцтва про смерть у Вас немає, ми рекомендуємо звернутись до жінки, яка знімала покази лічильника електроенергії, з проханням віддати Вам свідоцтво. У випадку відмови рекомендуємо звернутися в органи реєстрації актів цивільного стану з заявою про видачу свідоцтва про смерть (повторного свідоцтва про смерть). Проте звертаємо увагу, що за законодавством Ви не є родичем померлого, тому Вам можуть відмовити.

Зважаючи на викладене вище, ми рекомендуємо першочергово звернутися до нотаріуса, який підкаже, як краще діяти в цій ситуації.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: