ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня. Після смерті матері за заповітом я прийняв спадщину у вигляді приватизованої квартири. Про прийняття спадщини є документ від нотаріуса. Але до цього моменту я не вступив у права спадщини і не отримав прав власності. Чи можу я наразі бути прописаним у цій квартирі? Надавши органам документи про смерть матері і будучи єдиним спадкоємцем.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини (смерті спадкодавця).

Оскільки у Вас є документи від нотаріуса про прийняття спадщини, зараз Вам необхідно звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею Вам свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Далі необхідно буде звернутися або до Державної реєстраційної служби України (далі – Держреєстратор) за місцем проживання або до нотаріуса для перереєстрації нерухомого майна на Ваше ім'я.

Нотаріус або Держреєстратор вносить відомості про нерухомість в електронний Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – єдину державну інформаційну систему, що забезпечує обробку, зберігання і надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно.

Факт володіння нерухомістю підтверджується саме рішенням про реєстрацію права на нерухомість у Державному реєстрі. Право власності вважається зареєстрованим, якщо рішення опубліковано в Державному реєстрі, доступ до якого здійснюється через Кабінет електронних сервісів за адресою: https://kap.minjust.gov.ua.

Власник нерухомості може отримати витяг рішення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

З витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Ви можете зареєструвати своє місце проживання в установленому законом порядку.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: