ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Чи можливо прийняти спадщину, якщо спадкодавець помер 10 років тому?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець протягом строку 6 місяців не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. У разі неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом право на спадкування за законом одержують спадкоємці за законом.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.

Отже, незважаючи на такий тривалий термін як 10 р., спадкоємець може вступити в спадщину. Проте є дуже багато дрібних нюансів, які можуть вплинути на хід подій (а саме: інформація про спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини; чи такий спадкоємець є спадкоємцем за законом \ чи за заповітом; ким спадкоємець приходиться спадкодавцю; чи цей спадкоємець проживав разом із спадкодавцем; чи були інші спадкоємці; якщо були інші спадкоємці чи хтось із них прийняв спадщину тощо).

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: