ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Мені треба прийняти спадок (частина квартири). У моєму містечку тільки один державний нотаріус, а в сусідньому місті є приватний нотаріус. Можу я звернутися до приватного нотаріуса в сусідньому місті чи я повинен звернутися до нотаріуса згідно з реєстрацією квартири?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Оскільки місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, спадкоємці повинні подавати нотаріусу заяву про прийняття спадщини за останнім місцем проживання спадкодавця.

Також зверніть увагу, що нотаріуси діють в межах свого нотаріального округу, тому, якщо державний нотаріус у Вашому населеному пункті і приватний нотаріус в сусідньому населеному пункті відносяться до одного і того ж нотаріального округу, Ви можете подавати відповідну заяву до будь-кого з них.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: