ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Є приватний будинок, в якому мій чоловік Роман прописаний з народження, коли ще був власником будинку його дід. Коли помер дід, будинок перейшов його матері, чоловік теж вважається спадкоємцем або просто має прописку? Йому було років 7. Зараз Роман з родиною живе в будинку і зареєстрував свого сина в будинку (2 роки), у матері є другий син (13 років), але вона тут його не описує. Питання: якщо буде розділ майна, на що має право Роман із сином?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Реєстрація місця проживання є лише фактом, який підтверджує місцезнаходження особи і жодним чином не може вплинути на володіння нерухомістю, право на яку документально підтверджено в установленому законодавством порядку.

В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. З цього випливає, що, якщо не було заповіту, Роман в порядку спадкування за законом не отримав спадщини після смерті свого діда.

Поділ майна подружжя здійснюється стосується майна, набутого під час шлюбу і яке є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя (сюди не входить майно, право власності на яке з'явилося до шлюбу, або отримане шляхом спадкування). Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як висновок, Роман буде мати право тільки на те майно, яке було придбано під час шлюбу. Якщо Ви маєте на увазі розподіл майна після смерті його матері, то знову ж таки, якщо не буде заповіту, то в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя , який його пережив, та батьки.

Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатні вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують незалежно від змісту заповіту половину частки, яка належала б кожному з них при спадкуванні за законом (обов'язкова частка).

Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними, якщо спадкодавець у заповіті сам не розподілив спадщину між ними.

Кожен із спадкоємців має право на виділ його частки в натурі. Тобто, два сина матимуть рівні права на будинок, якщо не буде заповіту відносного когось конкретного або визначений інший розмір часток зазначених осіб в заповіті.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: