ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Чи можливо відмовитися від спадщини приватного будинку на користь брата через 18 років після смерті батьків? Заяву на спадщину було подано, але спадщину не оформлено.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Це питання регулюється положеннями Цивільного кодексу України (далі – Кодекс) (статті 1268 - 1275).

Спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається прийнявшим спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (смерті спадкодавця).

Спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом.

Спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

Висновок

Виходячи з описаної Вами ситуації, після смерті спадкодавця Ви подали нотаріусу заяву про прийняття спадщини і з того моменту минуло вже 18 років.

Термін для прийняття спадщини встановлено 6 місяців, якщо Ви подали нотаріусу заяву про прийняття спадщини і минуло 6 місяців, вважається, що Ви прийняли спадщину, навіть якщо все до кінця не оформили.

Тому відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця вже пізно.

Однак якщо Ви дооформите всі необхідні документи і повною мірою вступите в права власності на будинок, Ви можете подарувати або продати Вашу частину.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: