ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Така ситуація: є приватизована квартира, господиня померла (у неї немає родичів). Моя свекруха доглядала за нею і ховала за свої гроші. Чи може вона претендувати на цю квартиру? Квартира з боргами, відключено світло.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Якщо господиня квартири не залишила заповіту, значить спадкування відбуватиметься за законом. Цивільним законодавством детально врегульовано порядок спадкування і перелік осіб, які мають право претендувати на спадок. Існує п'ять черг спадкування за законом.

Так, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Ступінь споріднення визначається числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

Крім того, у п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.

Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім'ї спадкодавця, але не менш як п'ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, яка була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.

Якщо Ваша свекруха не є родичкою померлої господарки квартири, вона може розглядатися як спадкоємець четвертої черги за умови, що вона проживала зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини і у спадкодавця дійсно відсутні спадкоємці попередніх черг.

Окремо звертаємо Вашу увагу, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Якщо Ваша свекруха не була членом сім'ї померлої господарки квартири, вона також може розглядатися як спадкоємець п'ятої черги, якщо вона була на утриманні господині квартири не менше п'яти років і у господині квартири відсутні спадкоємці попередніх черг.

В інших випадках у Вашої свекрухи немає правових підстав претендувати на спадщину померлої господарки квартири.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: