ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Заповіт оформлено на неповнолітніх. Син померлого пред'являє право на спадщину не померлого, а матері, яка померла 20 років тому. Тобто вимагає четверту частину майна. Справа вже в суді. Чого чекати? Чи може суд задовольнити його позов? Тим більше що його і за життя матері не було поруч.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

З наявної інформації можна дійти таких висновків.

Відповідно до цивільного законодавства, якщо є заповіт, оформлений на певних осіб, успадковувати майно, вказане в заповіті, будуть безпосередньо ці особи, в такому випадку неповнолітні. Винятком може бути лише обов'язкова частка в спадщині, право на яке мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатні вдова (вдівець) та непрацездатні батьки.

Ці особи, незалежно від змісту заповіту, успадковують половину частки, яка належала б кожному з них при спадкуванні за законом (обов'язкова частка).

Якщо хтось хоче оскаржити заповіт, визнати його недійсним, таке право є в інших спадкоємців, проте судова практика показує, що визнати заповіт недійсним вкрай складно, для цього необхідні вагомі підстави.

З Вашого питання незрозуміло багато деталей, якщо Ви більш детально опишете ситуацію і конкретизуєте, хто кому і ким доводиться, коли відкрилася спадщина, хто прийняв спадщину після смерті матері 20 років тому і т. д., ми постараємося Вам допомогти.

Крім того, ми можемо представляти Ваші інтереси в суді.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: