ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Після смерті батька його діти від першого шлюбу подали на спадщину. Так вийшло, що у них по 3/8 частини, їх двоє, а у мене 1/4, і вони подали позов до суду з проханням примусово позбавити мене моєї частини. Це однокімнатна квартира. Таке можливо?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 365 Цивільного кодексу України право особи на частку в спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:

1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;

2) річ є неподільною;

3) спільне володіння і користування майном неможливо;

4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї.

Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку в спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

Отже, це можливо, але в будь-якому випадку Вам повинні будуть компенсувати вартість Вашої частки в квартирі.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: