ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Чоловік купив квартиру в першому шлюбі, у 1997 році. При розлученні в 2001 році квартира залишилася чоловікові. Я вийшла за нього заміж у 2008 році. У 2012 році чоловік склав на мене заповіт. Чоловік помер у 2016 році. Чи може перша дружина претендувати на квартиру?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Якщо Ваш чоловік склав заповіт на Вас і в заповіті, крім Вас, нікого не вказано, успадковувати його майно будете тільки Ви.

Винятком може бути лише обов'язкова частка у спадщині. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

Оскільки квартира була куплена Вашим чоловіком під час першого шлюбу, це майно може розглядатися як спільне сумісне майно з першою дружиною.

Сімейним законодавством встановлено, що для вимоги про поділ майна, що є спільною сумісною власністю розведеного подружжя, встановлюється трирічний строк позовної давності. Однак це не означає, що колишня дружина Вашого чоловіка не може подати в суд про розподіл такого майна. Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Тому є ймовірність того, що колишня дружина спробує в судовому порядку претендувати на половину квартири. Якщо це станеться, Вам слід подати до суду заяву про сплив строку позовної давності.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: