ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Збираюсь приватизувати квартиру. Зможу я її передати згодом сину чи вона потім знов відійде державі?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до частини третьої статті 9 Житлового кодексу України громадяни мають право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду, житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у власності територіальних громад, або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом індивідуального житлового будівництва чи одержання у власність на інших підставах, передбачених законом.

Відповідно до Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затвердженого наказом Міністерства з житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 № 396, передача займаних квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах здійснюється   в приватну (спільну сумісну, спільну часткову) власність за письмовою згодою всіх  повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цих квартирах  (будинках), жилих  приміщеннях у гуртожитку, кімнатах у комунальній квартирі, у тому числі тимчасово  відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника.

Таким чином, якщо син (повнолітній) був прописаний та проживав у приватизованій квартирі, він повинен був надати свою письмову згоду. Якщо цього не відбулось, можливе порушення порядку приватизації. Відповідно це можна оскаржити в судовому порядку.

Крім того, згідно із Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» за  громадянами, які не виявили бажання приватизувати займане ними житло, зберігається  чинний порядок одержання і користування житлом на умовах найму.

Власник приватизованого житла має право розпорядитися квартирою (будинком), кімнатою (кімнатами) у гуртожитку на свій розсуд: продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укладати інші угоди, не заборонені законом. Порядок здійснення цих прав власником житла регулюється цивільним законодавством України.

Тобто, оскільки мати є власником приватизованої квартири, син є спадкоємцем першої черги в разі відсутності заповіту.

Також мати може подарувати сину цю квартиру. У будь-якому випадку за сином зберігається право на проживання в квартирі.

Висновки

  1. Син має право проживання в квартирі.
  2. Син має право на одержання спадщини від матері, у тому числі у вигляді квартири.
  3. Син має право бути обдарованим матір’ю цією квартирою.
  4. У разі порушення порядку приватизації син має право оскаржити це в судовому порядку.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: