ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Які документи потрібні для набуття права власності на спадкове майно за законодавством, яка приблизна вартість документів?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Для початку необхідно оформити заяву про відмову від прийняття спадщини на користь дочки (онуки спадкоємця) та подати її нотаріусу, в якого знаходиться спадкова справа. Це основне завдання. Необхідно подати заяву протягом 6 місяців після смерті спадкодавця, всі необхідні документи можна збирати і після закінчення цього терміну.

Безпосередньо для вступу Вашої дочки у спадщину потрібні такі документи:

Свідоцтво про смерть спадкодавця;

Будинкова книга або довідка від балансоутримувача будинку для визначення місця проживання спадкодавця на момент смерті та визначення осіб, які з ним проживали;

Паспорт (свідоцтво про народження) спадкоємця;

Правовстановлюючі документи на майно (так, наприклад, для того, щоб прийняти у спадщину квартиру, слід мати з собою відповідний правовстановлюючий документ на це нерухоме майно – свідоцтво про право власності, витяг з Реєстру прав на нерухоме майно, договір дарування, договір купівлі-продажу тощо – це ті документи, якими підтверджується, що дане майно належить спадкодавцю; стосовно земельної ділянки – слід звертатися до Держземагентства – вони нададуть витяг з Державного земельного кадастру;

Документи, якими підтверджується спорідненість спадкоємця та спадкодавця (свідоцтво про народження, наприклад);

Реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця (індивідуальний податковий номер).

Після подання документів для переходу права власності на майно спадкодавця необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину, яким засвідчується те, що до особи переходить відповідна спадщина. В разі спадкування нерухомого майна (квартира, частка в квартирі, будинок спадкодавця) відомості про право власності спадкоємця необхідно внести до Реєстру речових прав на нерухоме майно. Це може зробити безпосередньо нотаріус.

Що стосується плати за державну реєстрацію, то слід зазначити: відповідно до ч. 7 ст. 34 ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" адміністративний збір справляється у відповідному розрахунку від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому проводяться реєстраційні дії чи надається інформація, та округлюється до найближчих десяти гривень при проведенні реєстраційних дій та до найближчої гривні при отриманні інформації з Державного реєстру прав. У 2017 році така послуга коштує 160 гривень (реєстрація відбувається протягом 5 днів, якщо бажаєте зробити швидше – плата, відповідно, буде вищою).

Крім того, Вам необхідно буде оплатити послуги із видачі свідоцтва про право на спадщину, заплатити за бланк такого свідоцтва, за внесення запису до Спадкового реєстру тощо. Такі послуги будуть коштувати ще приблизно 700-800 грн.

Окремо слід буде сплатити кошти за послуги нотаріуса.

Зазначимо, що за умови, якщо спадкодавець проживав у сільській місцевості (нерухоме майно знаходиться у сільській місцевості), Ви можете скористатися послугами посадової особи місцевої сільської ради (секретаря), тим самим суттєво зекономивши.

Такі самі документи (за винятком заяви про відмову від спадщини на користь дочки) слід подавати при проведенні процедури оформлення спадщини безпосередньо на себе як на дочку спадкоємця.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: