ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день. У моєї дівчини помер вітчим, з яким вона прожила 20 років. Так само з нею жила і її мама. Жили вони у двокімнатній квартирі. Квартиру купили під час шлюбу. Чи ділиться в такому випадку частина квартири померлого на його дочку і її матір?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Оскільки квартира була придбана Вашою матір'ю і вітчимом під час шлюбу, вони володіють нею на праві спільної сумісної власності, тобто 50 % квартири належить Вашій матері, це її власність, інші 50 % належать померлому вітчиму. Саме на ці 50 % квартири, які належали Вашому вітчиму, відкривається спадщина. Оскільки Ви не були удочерені Вашим вітчимом і на Вас не складено заповіт, у Вас немає законних підстав претендувати на спадщину.

Оскільки Ваш вітчим не залишив заповіту, спадкування його майна відбуватиметься за законом. Відповідно до цивільного законодавства, визначено п'ять черг спадкування, які успадковують по черзі. У першу чергу право на спадщину за законом має законна дочка спадкодавця і дружина (Ваша мати), а також його батьки, які будуть наслідувати 50 % квартири в рівних частинах.

Таким чином, виходячи з наданої Вами інформації, можна зробити висновок, що законна дочка спадкодавця отримає спадок у вигляді 25 % квартири, а Ваша мати отримає інші 25 %. У результаті Вашій матері буде належати 75 % квартири, а законній дочці Вашого вітчима 25 %.

Також слід зазначити, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися у зв'язку з його смертю.

Варто також пам'ятати, що законом встановлюється 6 місяців для прийняття спадщини з моменту відкриття спадщини (смерті спадкодавця). Для реалізації Ваших прав радимо звернутися до нотаріуса.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: