ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добридень! Зіткнулася з ситуацією після смерті моєї матері - наявність кредитних боргів. Картки на споживчий кредит оформлені в двох банках. Зі статтями закону про вступ у спадщину ознайомилася, але не розумію, чи повинна я оплачувати кредит, якщо не вступаю в спадщину, його просто немає?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Так, Ви маєте рацію, борги в нашій країні успадковуються. Але обов'язок сплати боргу виникає в осіб, які вступили в права спадкування.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців він не заявив про відмову від нього.

Борг - це теж «актив», тому при відсутності реального майна, якщо не здійснювати ніяких дій, борги можуть успадковуватися за замовчуванням.

Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом шести місяців. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

У разі пред’явлення претензій банку до Вас повідомте про свою відмову від прийняття спадщини, яка здійснена у встановленому законом порядку.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: