ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день, у мене така ситуація: помер дідусь, мама почала займатися оформленням спадщини, звернулася до приватного нотаріуса, він вимагає, щоб йому надали стандартні документи (документи на квартиру, що підтверджують родинні зв'язки, ідентифікаційний номер померлого і т. д.). Чи законні вимоги нотаріуса надати ідентифікаційний номер померлого?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, при зверненні спадкоємця у зв'язку з відкриттям спадщини нотаріус з'ясовує відомості за фактом смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, коло спадкоємців, наявність заповіту, наявність спадкового майна, його склад і місцезнаходження, необхідність вжиття заходів щодо охорони спадкового майна.

Імперативної вимоги в законі або обов'язку у нотаріуса витребувати у спадкоємця ІПН померлого немає, проте треба запитати у нотаріуса, навіщо йому потрібен ІПН померлого. На практиці існує безліч нюансів, можливо, нотаріусу необхідний ІПН померлого для здійснення тих чи інших нотаріальних дій.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: