ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий вечір. На мене і мою сестру бабуся склала заповіт. Будинок і пай. Ми з сестрою хочемо оформити будинок на сестру, а пай на мене. Так можливо? І які документи потрібні? І у неї є ще 2 дітей.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Перш за все слід зазначити, що відповідно до законодавства заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Оскільки в заповіті Ваша бабуся визначила, що Ви і сестра є спадкоємцями будинку і паю, і при цьому не визначила, яке саме майно кому з Вас буде належати після смерті бабусі, то таке нерухоме майно перебуває на праві спільної сумісної власності Вас і Вашої сестри.

Для початку Вам необхідно прийняти спадщину. Для цього потрібно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Після прийняття спадщини Вами і Вашою сестрою таке майно буде перебувати у Вас на праві спільної сумісної власності.

У разі поділу майна, що перебуває у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності рівні, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.

Договір про поділ нерухомого майна, що перебуває у спільній сумісній власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Таким чином, в зв'язку з тим, що у Вас існує домовленість про поділ спільного майна, рекомендуємо Вам укласти з сестрою Договір про поділ нерухомого майна, що знаходиться у спільній сумісній власності, в якому буде визначено, що право власності на будинок після такого поділу належатиме сестрі, а на пай - Вам. Наша компанія має достатній досвід у сфері складання таких договорів, тому Ви можете звернутися до наших фахівців, щоб вони підготували якісний договір. Це можливо тільки після прийняття спадщини Вами і сестрою - коли майно буде належати Вам обом як об'єкт спільної сумісної власності.

Для укладення договору необхідно мати правовстановлюючі документи. Такий договір слід укладати в письмовій формі і нотаріально завірити. Після підписання договору нотаріус, який буде засвідчувати договір, може відразу перереєструвати на Вас пай.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: