ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Здрастуйте. У мого цивільного чоловіка померла бабуся два роки тому, він з сестрою є прямими спадкоємцями, у квартирі прописані. Після смерті бабусі документи не переоформлялися, скажіть, будь ласка, чи важко зараз буде переоформити квартиру, які документи потрібні, і яка приблизна вартість цього процесу. Дякуємо.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Якщо Ваш чоловік з його сестрою проживали разом з бабусею, вважається що вони прийняли спадщину через 6 місяців з моменту смерті бабусі (навіть якщо не подавали нотаріусу заяву про прийняття спадщини). Якщо ж вони не проживали разом з бабусею та не написали заяви до нотаріуса про прийняття спадщини протягом 6 місяців після смерті бабусі, вважається, що вони не прийняли спадщину. Строк прийняття спадщини можна поновити через суд, для цього потрібні поважні причини. У будь-якому випадку Вашу ситуацію потрібно детально досліджувати.

Важливим моментом є те, чи не було інших спадкоємців, які мали право на спадщину (чоловік бабусі, рідні діти, батько, мати), та чи не було в неї заповіту.

Якщо інших спадкоємців не було та не було заповіту на інших осіб, якщо Ваш чоловік з сестрою проживали разом з бабусею або вчасно звернулись до нотаріуса, вважається, що Ваш чоловік та його сестра прийняли спадщину за законом як єдині спадкоємці бабусі.

Переоформити права власності на квартиру не важко, для цього потрібно звернутись до нотаріуса за місцезнаходженням квартири та написати заяву про видачу їм свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

На підставі цього свідоцтва особи звертаються до держреєстраторів або до нотаріусів для внесення відповідних змін до Державного реєстру нерухомого майна. Після внесення змін до реєстру вони будуть вважатись новими власниками та зможуть укласти всі необхідні угоди з комунальними службами для утримання квартири.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: