Залишити відгук
Професіоналізм
Вхід/Реєстрація
checklist_1266989_960_720.png

Звільнення за власним бажанням у вказаний працівником строк: роз’яснення юриста

Офіційне працевлаштування в Україні має свої переваги, зокрема, наявність законодавчо закріплених механізмів захисту своїх прав під час влаштування на роботу, при виплаті заробітної плати, при роботі у святкові та вихідні дні, а також при звільненні. Трудове законодавство нашої держави передбачає низку підстав для звільнення працівника за наявності певних обставин, таких як, наприклад, переведення на інше підприємство, за ініціативою власника чи уповноваженої ним особи та за ініціативою самого працівника. Звичайно, найчастіше, коли роботодавець та працівник досягли згоди щодо звільнення останнього чи роботодавець не заперечує та не затримує працівника, то найпростішим варіантом звільнення є звільнення за угодою сторін. Однак, якщо згоди не було досягнуто чи роботодавець відмовляється звільнити працівника за зазначеною підставою з різних причин, працівник має право звільнитися за власним бажанням.

2_medical-563427_960_720.jpg

Страхова медицина в Україні: міф чи реальність

Останні декілька років представники влади все частіше говорять про необхідність реформування найважливіших соціальних сфер, таких як освіта та охорона здоров’я, планується проведення масштабної пенсійної реформи. Незважаючи на обіцянки керівництва Міністерства охорони здоров’я України запровадити реформування системи закладів охорони здоров’я та медицини в цілому вже у 2017 році, на практиці суттєвих змін так не відбулося. Це пов’язано перш за все з відсутністю нормативного регулювання та законодавчого закріплення запропонованих змін. Якщо реформування освіти вже має твердий фундамент, адже нещодавно Верховною Радою було прийнято новий Закон «Про освіту», то всі новації у сфері охорони здоров’я перебувають на стадії розроблення законодавчої ініціативи, тобто всі зміни у медицині – це лише законопроекти, які зареєстровані для розгляду народними депутатами. Найважливішою зі змін у сфері охорони здоров’я, що були анонсовані можновладцями, є запровадження в Україні страхової медицини шляхом прийняття відповідного закону.

clause_684503_960_720.jpg

Скільки можуть коштувати послуги юриста?

Рано чи пізно кожна людина потрапляє в ситуацію, коли їй не обійтись без консультації юриста. Таких ситуацій безліч: колишнє подружжя не може поділити майно після розірвання шлюбу, працівника незаконно звільнили, контрагент не дотримується умов договору, родичі не можуть поділити між собою спадщину. Крім того, якщо сторони не можуть дійти згоди, рішення буде прийматися судом. При цьому звернення до суду має відбуватися за певними правилами, встановленими на законодавчому рівні, і на судовому засідання кожна сторона має обґрунтувати ті факти, на які вона посилається, та переконати суд прийняти рішення на її користь. Пересічний громадянин без юридичної освіти для вирішення спору, як мінімум, має звернутися за консультацією та роз’ясненнями юриста, який, вивчивши всі документи та докази сторони, порадить, яким чином досягти бажаних результатів. Однак співпраця юриста і клієнта може не обмежуватися лише консультацією. Юрист може складати процесуальні документи для суду чи інших органів, представляти інтереси свого клієнта тощо.

problem_2731501_960_720.jpg

Як отримати виконавчий лист у цивільному процесі?

Не всі справи, що розглядаються в порядку цивільного судочинства, закінчуються на етапі прийняття рішення судом на користь тієї чи іншої сторони. Прийняте судом рішення має виконуватися сторонами або добровільно, або у примусовому порядку. Особливе значення виконання рішення суду, яке буде відбуватися за участю спеціально уповноважених державою органів, має у справах, що носять матеріальний характер. У будь-якому випадку виконання рішення відбувається у порядку виконавчого провадження. Однак для відкриття виконавчого провадження уповноваженим органам та їх посадовим особам необхідні документи, які б містили всю необхідну інформацію про боржника, суму, що підлягає стягненню, тощо. Документом, на підставі якого відбувається виконання рішення суду, є виконавчий лист.

law_1063249_960_720.jpg

Як подати позовну заяву до суду у цивільних справах?

Потрапивши в ситуацію, вирішення якої можливе лише у судовому порядку, особа без юридичної освіти бажає знати основні правила звернення до суду. До якого суду звертатися? Перш за все особа, що має намір звернутися до суду з позовом, повинна визначити, до якого суду необхідно звертатися. За загальним правилом у цивільних справах позовна заява направляється до міського, районного чи міжміського суду за місцем реєстрації чи місцезнаходженням відповідача. Звичайно, якщо і позивач, і відповідач зареєстровані та проживають в одному місті чи районі міста, то вибір суду є очевидним. Складніше, якщо сторони зареєстровані у різних містах. Наприклад, подружжя, що має неповнолітню дитину, вирішило розлучитися, але чоловік зареєстрований в одному місті, а дружина – в іншому. У разі якщо позивачем буде дружина, то позовна заява направляється за місцем реєстрації чоловіка, і навпаки. Законодавець передбачив низку категорій справ, у яких позивач має вибір, до якого суду звертатися: за місцем реєстрації позивача чи за своїм місцем реєстрації. До таких справ належать, зокрема, справи про стягнення аліментів. Так, матір, з якою постійно проживає дитина, бажаючи стягнути аліменти з батька у судовому порядку, може звернутися як до суду за місцем реєстрації батька за загальними правилами, так і за місцем своєї реєстрації.