Залишити відгук
Професіоналізм
Вхід/Реєстрація
wallet_2668577_960_720.jpg

Як повернути гроші, якщо інтернет-магазин не доставив товар?

Сьогодні, аби здійснити покупку, непотрібно йти на ринок, до магазину чи супермаркету. Будь-яку річ від найменшої дрібнички до побутової техніки чи ювелірних прикрас можна придбати не виходячи з дому у мережі Інтернет. Способів знайти та придбати необхідну річ в інтернеті безліч. Наприклад, здійснювати покупку можна у соціальних мережах чи за допомогою спеціальних сайтів, таких як ОЛХ. Найпоширенішим способом здійснювати покупки через інтернет є купівля товарів в інтернет-магазинах, яких на сьогодні існує величезна кількість. Так, всім відомий величезний інтернет-магазин «Розетка», у якому сотні товарів різноманітних категорій. Існують великі спеціалізовані магазини, наприклад магазини дитячих іграшок чи жіночого одягу, що користуються значною популярністю серед населення. Однак інколи, бажаючи знайти якомога дешевший чи досить специфічний товар, особи роблять покупки у підозрілих інтернет-магазинах і, як результат, здійснюють оплату товару, але сам товар не отримують.

the_last_shirt_1510597_960_720.jpg

Як повернути борг?

Мабуть, чи не кожен другий українець хоч раз та звертався до друзів, колег чи знайомих з проханням позичити незначну суму грошей на деякий час. Зазвичай такі відносини будуються на довірі та усних домовленостях між двома особами, тобто ніяких договорів, розписок чи інших документальних підтверджень існуючих відносин та умов, на яких гроші було надано в борг, не існує. Здебільшого такі документи чи письмові підтвердження наявності боргу і не потрібні, оскільки гроші повертаються вчасно та у повному обсязі, тим паче що й справді йдеться про незначні суми. Однак трапляються випадки, в яких одна особа надає в борг іншій особі гроші, які та з різних причин відмовляється повертати. У такі ситуації може опинитися людина, яка позичила гроші родичам, друзям чи близьким знайомим, а отже, не має ніяких письмових підтверджень та гарантій виконання боржником зобов’язання, тобто повернення боргу в обумовлений час. Опинившись у такій ситуації, кредитора хвилює питання, яким чином можна повернути гроші, надані у борг?

ticket_1539705_960_720.jpg

Як захиститися при купівлі квитків

Раніше для придбання квитків на потяг чи літак необхідно було їхати в спеціальні каси та стояти в черзі. З розвитком сучасних технологій кожен може придбати квиток не виходячи з дому у мережі Інтернет. Такі квитки є не менш реальними та дійсними, як і ті, що придбані у касі перевізника. Крім того, Правила користування залізничним транспортом визначають, що посадка може здійснюватися, зокрема, при наявності електронного квитка на смартфоні, планшеті чи інших технічних пристроях. Ще однією суттєвою перевагою купівлі квитків онлайн є можливість вибрати зручне місце та додаткові послуги, наприклад, чай чи постіль. Незважаючи на швидкість та зручність придбання квитків в Інтернеті, багато людей продовжують купувати квитки звичним способом у касах та на вокзалах. Це пов’язано з тим, що люди бояться стати жертвами шахрайства і, як наслідок, отримання фальшивого квитка чи неотримання його зовсім. Звичайно, якщо особа вже стала жертвою злочину, то повернути свої гроші та притягнути винних осіб до відповідальності дуже складно, тим більше що це займає досить тривалий час та, на жаль, не завжди приносить бажаний результат. Отже, купуючи квитки в Інтернеті необхідно скористатися декількома порадами юриста.

analytics_2697949_960_720.jpg

Мінімізація юридичних ризиків при зміні керівника підприємства

Організацію роботи будь-якої юридичної особи здійснює її керівник. Саме керівник підприємства, установи чи організації незалежно від її форми власності уповноважений підписувати документи від імені юридичної особи, а також представляти інтереси підприємства у державних органах та органах місцевого самоврядування, у відносинах з іншими юридичними особами без додаткових документів. Керівником підприємства може бути директор, генеральний директор, президент тощо залежно від того, яка назва цієї посади визначена в установчих документах юридичної особи. Отже, керівник підприємства – це працівник, який перебуває у трудових відносинах з юридичною особою та відповідно до укладеного між ними трудового договору чи контракту наділений управлінськими повноваженнями. Посада керівника є строковою, тобто певна особа призначається чи обирається на посаду на визначений у контракті строк. Після закінчення цього строку контракт може бути переукладено на новий строк з тією ж особою або укладено новий з іншою. Крім того, керівник підприємства може бути достроково звільнений з посади до закінчення строку дії контракту з різноманітних причин, зокрема за власним бажанням, у зв’язку з порушенням умов контракту, за згодою сторін тощо. У будь-якому випадку при зміні керівника підприємства власник має пам’ятати про наявність юридичних ризиків, які можна мінімізувати, дотримуючись певного алгоритму дій.

straw_bales_726976_960_720.jpg

Що потрібно знати про договір оренди землі?

У зв’язку з дією в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення власникам таких земельних ділянок залишається надавати їх в оренду для отримання додаткового доходу і щоб земельна ділянка використовувалася відповідно до її цільового призначення. Відносини між власником земельної ділянки та орендарем мають бути юридично оформлені відповідно до вимог закону, тобто між ними має бути укладено договір оренди земельної ділянки. Саме в договорі визначаються основні умови, на яких орендар користується земельною ділянкою, а також права та обов’язки сторін. У зв’язку з тим, що зазвичай власниками земельних ділянок і відповідно орендодавцями є пересічні громадяни, а орендарями – фермери, то саме останні пропонують до підписання текст договору. Такий договір містить усі істотні умови договору, які мають бути визначені, аби договір мав юридичну силу, однак ці умови мають найбільш загальний характер, а сам договір може не передбачати механізмів захисту власника землі від порушень з боку орендаря, таких як визначення справедливих штрафних санкцій за затримку у виплаті орендної плати, відповідальність за виснаження земель тощо. Отже, перед укладанням договору оренди землі обидві сторони мають чітко визначити всі умови співпраці та закріпити їх у письмовому вигляді.

cashbox_1643002_960_720.jpg

Все, що необхідно знати про касові апарати у 2017 році

Суб’єкти господарювання, власники та керівники підприємств і фізичні особи – підприємці, діяльність яких пов’язана з продажем товарів та наданням послуг, мають володіти основною інформацією про касові апарати, тобто про те, що це таке, як їх використовувати та за яких умов їх застосування є обов’язковим. Касовий апарат (електронний контрольно-касовий апарат) є одним із видів реєстраторів розрахункових операцій, що у свою чергу визначені законом як пристрої, основним призначенням яких є реєстрація розрахункових операцій при здійсненні продажу товарів чи наданні послуг, реєстрація кількості проданого товару тощо. До реєстраторів розрахункових операцій закон відносить не лише електронні контрольно-касові апарати, а й електронні контрольно-касові реєстратори, комп’ютерно-касові системи, вбудовані електронно-касові реєстратори, автомати з продажу товарів, електронні таксометри тощо.

watch_1208200_960_720.jpg

Позапланова податкова перевірка: як бути?

Кожен платник податків має пам’ятати, що податкові органи наділені не лише повноваженнями стягувати податки та збори, а й контролювати правильність їх розрахунку та сплати, своєчасність сплати тощо. Для здійснення своїх контролюючих функцій податкові органи мають право проводити перевірки. Закон передбачає можливість проведення різних видів перевірок: планова та позапланова, виїзна та невиїзна, камеральна, документальна тощо. Планова перевірка проводиться відповідно до складеного та затвердженого графіка перевірок, а отже, платник податків знатиме про майбутню перевірку заздалегідь та зможе належним чином підготуватися до неї. Позапланова перевірка проводиться поза зазначеним графіком, але й для проведення такої перевірки податкові органи мають дотриматись низки вимог законодавства.

money_1235658_960_720.jpg

Що робити, якщо якість комунальних послуг незадовільна?

У зв’язку зі значним підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги протягом останніх декількох років громадяни бажають, аби якість таких послуг відповідала встановленим законодавством стандартам. На жаль, це абсолютно не так і комунальні послуги не відповідають навіть мінімальним нормам, встановленим законами України чи іншими нормативно-правовими актами. Як показує практика, температура гарячої води, постачання якої здійснюється для задоволення потреб населення централізовано, нижча за встановлену стандартами та договором між постачальником та споживачем. Відомі неодноразові випадки, коли через різкі зміни напруги у громадян псується побутова техніка. А під час опалювального сезону температура повітря у житлових приміщеннях настільки низька, що необхідно використовувати додаткові електричні обігрівальні прилади.

money_1034447_960_720.jpg

Як правильно прийняти спадщину?

Дуже рідко особа заздалегідь цікавиться, як приймати спадщину, тобто коли і куди необхідно звертатися, які документи для цього потрібні тощо. Однак є загальні правила, які має знати кожен, а також можна визначити певний алгоритм дій у разі смерті близької особи. По-перше, у разі смерті особи близькі родичі чи інші особи мають з’ясувати, чи мав померлий у власності речі, нерухомість, грошові кошти чи інші матеріальні цінності. Якщо у власності особи, що померла, були лише особисті речі та немайнові права, то проблема прийняття спадщини відпадає сама собою, адже, наприклад, особисті немайнові права не входять до складу спадщини, як і право на пенсію та аліменти, участь у господарських товариствах тощо. Проте і в таких випадках можливі винятки. Так, якщо за життя особи пенсія їй була нарахована, але з певних причин не виплачена чи не отримана, то право на ці кошти мають спадкоємці цієї особи. За загальним правилом, органи Пенсійного фонду виплачують такі кошти родичам першої лінії споріднення, наприклад, дітям, місце приживання яких зареєстровано за однією адресою з померлим, на підставі відповідної заяви.