ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

У нас 3 співвласники квартири. Один із співвласників помер 14 років тому. На успадкування його частини ніхто не подавав, так як не знали про таку необхідність. Як правильно оформити його частину між двома співвласника або на одного з них?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

На сьогоднішній день існує 2 способи прийняття спадщини, в залежності від того, проживав спадкоємець з спадкодавцем на момент смерті, чи ні. І в першому і в другому випадку термін на прийняття спадщини - 6 місяців з моменту смерті, але порядок прийняття відрізняється.

Якщо спадкоємець проживав постійно зі спадкодавцем, то з моменту відкриття спадщини він вважається таким, що прийняв спадщину. Факт спільного проживання необхідно довести (доказом може бути прописка, або довідка з ЖЕКу). Йти до нотаріуса в термін, встановлений для прийняття спадщини (шість місяців з моменту смерті), спадкоємцю в даному випадку не потрібно. Не роблячи ніяких дій по прийняттю спадщини, він є таким, що прийняв спадщину «за замовчуванням».

Якщо спадкоємець не проживав зі спадкодавцем на момент його смерті, то він не може вважатися прийнявшим спадщину «за замовчуванням». Для прийняття спадщини йому слід протягом 6 місяців подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Якщо ж спадкоємець не зробить цього, то після закінчення терміну на прийняття спадщини він буде вважатися таким, що не прийняв спадщину.

Відповідно до законодавства України прийняти спадщину якщо пропущений термін, не можна, але існує можливість встановити додатковий термін на прийняття або отримати згоду інших прийнявших спадщину спадкоємців. Необхідно буде довести поважність причин для пропуску строку на прийняття спадщини. Спадкоємцю слід подати заяву до суду про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Якщо суд визнає причини поважними, то рішенням суду буде встановлено додатковий строк на прийняття спадщини. Протягом терміну, зазначеного в рішенні суду, спадкоємець повинен піти до нотаріуса і написати заяву про прийняття спадщини. Спадкоємцю слід враховувати, що повторне встановлення додаткового строку на прийняття спадщини чинним законодавством України не передбачено, тому встановлений судом строк пропускати не можна. Заяву про прийняття потрібно подавати нотаріусу за останнім місцем проживання спадкодавця.

Таким чином, якщо термін для прийняття спадщини пропущений, але спадкоємці проживали зі спадкодавцем - рекомендуємо звернутися до нотаріуса, якщо не проживали - до суду.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: