ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня. В мене склалась така ситуація: нещодавно в мене помер чоловік. Ми досить тривалий час не проживали разом, але не розлучені. Зараз я б хотіла дізнатись, чи є в нього у власності яка-небудь нерухомість і чи був складений ним заповіт. Де я можу дізнатись цю інформацію?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Вся інформація щодо заповітів, спадкових справ, спадкових договорів тощо міститься в Спадковому реєстрі. Доступ до спадкового реєстру мають нотаріуси (державні та приватні).

Таким чином, Вам необхідно звернутися до нотаріуса протягом 6 місяців з дня смерті чоловіка. Звертатись потрібно до нотаріуса за місцем останнього проживання спадкодавця (тобто Вашого чоловіка).

При зверненні до нотаріуса Вам необхідно при собі мати правовстановлюючі документи – Ваш паспорт, Свідоцтво про шлюб, Свідоцтво про смерть, Довідка про останнє місце проживання чоловіка. У нотаріуса Ви пишете заяву про прийняття спадщини.

Одночасно зазначаємо, що за надання нотаріусами нотаріальних та додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також технічного характеру справляється окрема плата, розмір якої ви можете безпосередньо уточнити у нотаріуса.

Окрім зазначеного вище, Ви можете самостійно через мережу Інтернет зайти в Єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно та отримати Інформаційну довідку, в якій буде зазначено які саме об’єкти нерухомості були у власності Вашого чоловіка. Вартість такої довідки складає 23 грн.

Для того, щоб отримати довідку, Вам необхідно зареєструватись на сайті Міністерства юстиції України (https://kap.minjust.gov.ua/ ). Після реєстрації натиснути кнопку в лівому верхньому куті «Головна», далі натиснути «Державні реєстри», далі натиснути «Отримати інформаційну довідку», поставити відмітку біля «Підтверджую достовірність своїх персональних даних та надаю згоду на їх обробку» та натиснути кнопку «Далі», потім поставити відмітку біля «фізичної особи» та натиснути кнопку «Далі». Після таких дій у вас появиться на екрані нова форма «Введіть дані фізичної особи». ВАЖЛИВО!!!! Не потрібно заповнювати всю форму! Ви заповнюєте АБО Прізвище ім’я по батькові, АБО РНОКПП (Ідентифікаційний код), АБО Серія та номер документа (мається на увазі паспорта).

Якщо в реєстрі є інформація щодо запитуваної особи, то з’явиться форма для оплати (буде написано ціна 20 грн., проте ще спишеться комісія банку 3 грн.). Після оплати у вас відобразиться інформація щодо нерухомого майна запитуваної особи.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: