ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Вітаю! Мене цікавить, чи потрібно переоформлювати будинок на себе, щоб його продати? Просто цей будинок ми купували разом з братом, а він помер. І будинок оформлений на брата.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

За загальними правилами спадкування, визначеними цивільним законодавством України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Якщо спадкоємець протягом шести місяців не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Оскільки Ваш брат не залишив заповіту, спадкування буде відбуватися за законом.

Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово, кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

Таким чином, оскільки Ваш вітчим спадщину не прийняв, як спадкоємець першої черги, Ви, як спадкоємець другої черги, маєте право звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування з відповідною заявою про прийняття спадщини.

Після прийняття спадщини Ви маєте одержати свідоцтво про право на спадщину.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Після завершення всіх процедур щодо прийняття спадщини та перереєстрації нерухомого майна на Ваше ім’я зазначене майно переходить у Вашу власність, яку за законом Ви маєте можливість продати.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: