ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Скажіть, будь ласка, нас троє синів, я наймолодший, два брати по мамі зведені і у них є своє житло. Я прописаний з мамою в однокімнатній квартирі. Мама хотіла зробити заповіт на трьох. Старший брат пообіцяв допомогти, оскільки в нього є знайомий нотаріус, але шляхом обману зробив дарчу на себе, і мама підписала, а зараз цей обман розкрився. Мама у важкому стані, а брат хоче продати квартиру і вигнати мене на вулицю. Скажіть, що я можу зробити?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 717 Цивільного кодексу України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

Право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття.

Оскільки квартира була подарована Вашому брату десять років тому, квартира є його власністю, він може її продати, подарувати, заповісти і т. д.

Навіть якщо Ваша мати захоче розірвати договір дарування, вона не зможе цього зробити, оскільки зробити це можливо тільки в судовому порядку. А для подібного правочину про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік.

Тому оскаржити договір дарування, який був здійснений десять років тому, можна, але дуже складно.

Кращим варіантом для Вас буде домовитися з Вашим братом, власником квартири, про надання Вам права проживання в цій квартирі, в іншому випадку він має право Вас виселити в примусовому порядку через суд.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: