ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Батько помер 10 років тому. Проживав він в селі і там же працював. Як мені дізнатися, отримував він пай чи ні? Якщо він отримував пай, чи можу я його отримати у спадок (якщо за стільки років я про свої права на пай в сільську раду не заявляв)?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

По перше - для того щоб дізнатися, чи отримував Ваш батько пай чи ні, Вам необхідно звернутися в сільську раду з письмовим запитом про надання Вам такої інформації. Для цього Вам необхідно подати Заяву про надання довідки про наявність та розмір земельної частки (паю). Заяву рекомендуємо подавати в двох примірниках, на одному зроблять відмітку про отримання і повернуть Вам. Довідка надається протягом 10 робочих днів.

Відносно прийняття спадщини, на сьогоднішній день існує 2 способи прийняття спадщини, в залежності від того, проживав спадкоємець із спадкодавцем на момент смерті чи ні. І в першому і в другому випадку термін на прийняття спадщини - 6 місяців з моменту смерті, але порядок прийняття відрізняється.

Якщо спадкоємець проживав постійно із спадкодавцем, то з моменту відкриття спадщини він вважається таким, що прийняв спадщину. Факт спільного проживання необхідно довести (доказом може бути прописка, або довідка з ЖЕКу). Йти до нотаріуса в термін, встановлений для прийняття спадщини (шість місяців з моменту смерті), спадкоємцю в даному випадку не потрібно. Не вчиняючи ніяких дій по прийняттю спадщини він є таким, що прийняв спадщину «за замовчуванням».

Якщо спадкоємець не проживав зі спадкодавцем на момент його смерті, то він не може вважатися таким, що прийняв спадщину «за замовчуванням». Для прийняття спадщини йому слід протягом 6 місяців подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу. Якщо ж спадкоємець не зробить цього, то по закінченні терміну на прийняття спадщини він буде вважатися таким, що не прийняв спадщину.

Відповідно до законодавства України прийняти спадщину, якщо пропущений термін, не можливо, але існує можливість встановити додатковий термін на прийняття або отримати згоду спадкоємців, що прийняли спадщину. Необхідно буде довести поважність причин для пропуску строку на прийняття спадщини. Спадкоємцю слід подати заяву до суду про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Якщо суд визнає причини поважними, то рішенням суду буде встановлено додатковий строк на прийняття спадщини. Протягом терміну, зазначеного в рішенні суду, спадкоємець повинен піти до нотаріуса і написати заяву про прийняття спадщини. Спадкоємцю слід враховувати, що повторне встановлення додаткового строку на прийняття спадщини чинним законодавством України не передбачено, тому встановлений судом термін пропускати не можна. Заяву про прийняття потрібно подавати нотаріусу за останнім місцем проживання спадкодавця.

Таким чином, вам необхідно діяти наступним чином:

1) Звернутися з письмовою заявою до сільради і отримати довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).

2) Якщо Ви як спадкоємець проживали зі спадкодавцем - рекомендуємо звернутися до нотаріуса.

3) Якщо Ви як спадкоємець не проживали зі спадкодавцем - рекомендуємо звернутися в суд із заявою про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

4) Якщо суд надасть додатковий термін для прийняття спадщини - рекомендуємо звернутися до нотаріуса з письмовою заявою про прийняття спадщини.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: