ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добридень! Після смерті бабусі намагаємося переоформити особові рахунки на її дочку за правом спадщини. У ЖЕКу при наявності всіх документів переоформляти особовий рахунок категорично відмовляються, оскільки є заборгованість по квартирі. У свою чергу пропонували укласти договір на розстрочку боргу, тому що відразу сума велика, але в цьому теж відмовили, але без переоформлення я не можу оформити пільги учасника бойових дій, і виходить замкнуте коло. Допоможіть, будь ласка, розібратися!

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Оскільки дочка прийняла спадщину, вона прийняла права і обов'язки матері, у тому числі її обов'язки перед кредитором по сплаті боргу.

Після прийняття спадщини і перереєстрації нерухомого майна таке майно є власністю дочки, ЖЕК не може відмовити в переоформленні документів, оскільки дочка і так є правонаступником обов'язків матері, в тому числі включаючи борги по комунальним платежам. Можливо, якщо Ви опишете ситуацію більш детально і надасте для вивчення наявні документи, можна буде сказати, на якій підставі ЖЕК відмовляє дочці в переоформленні особового рахунку.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: