ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Вчора був на показі квартири. Мене в ній все влаштовує, окрім одного але – у неї троє власників. Після смерті дідуся двоє його дітей оформили на себе по 1/3 квартири, а третій тільки вступає в спадок. Чим це може загрожувати мені і як себе перестрахувати в даній ситуації?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до цивільного законодавства України власність двох або більше осіб з визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

Співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.

При продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна – протягом десяти днів з дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав і обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.

До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.

Таким чином, Ви бачите, що три власники, один з яких ще не прийняв спадщину, повинні один з одним спочатку домовиться. Це позбавить Вас від можливих судових позовів надалі.

В іншому купівля-продаж нерухомого майна здійснюється на загальних підставах (обов'язкова письмова форма та нотаріальне завірення договору купівлі-продажу).

Висновок

Ви можете купити 2/3 квартири у двох власників квартири і почекати поки третій спадкоємець повністю прийме спадщину і зможе її продати, потім викупити ще 1/3 квартири.

Однак рекомендуємо укладати подібну угоду відразу на 100 % квартири, це мінімізує ризики, пов'язані з можливою недобросовісністю продавця. Ви можете купити у кожного власника їх частини окремо або укласти єдиний договір з усіма власниками відразу.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: