ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня. У мене помер батько, а він був власником квартири, тобто на ньому був оформлений особистий рахунок нашої квартири. Ми всією родиною - я, мій батько та мій чоловік – разом приватизували цю квартиру. Тепер мені потрібно успадковувати частку мого батька. Підкажіть, будь ласка, що я маю робити?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Оскільки Ви проживали разом зі спадкодавцем, а він помер в минулому році, вважається, що Ви прийняли спадщину після спливу 6 місяців від дня відкриття спадщини (частина третя статті 1268 Цивільного кодексу України).

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно (частина перша статті 1297 Цивільного кодексу України).

Після отримання свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно Вам необхідно звернутися або в Державну реєстраційну службу України (далі – Держреєстратор) за місцем проживання, або до нотаріуса для перереєстрації нерухомого майна на Ваше ім'я.

Нотаріус або Держреєстратор вносить відомості про нерухомість в електронний Державний реєстр прав на нерухоме майно – єдину державну інформаційну систему, що забезпечує обробку, зберігання і надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно.

Факт володіння нерухомістю підтверджується саме рішенням про реєстрацію права на нерухомість в Державному реєстрі. Право власності вважається зареєстрованим, якщо рішення опубліковано в Державному реєстрі, доступ до якого здійснюється через Кабінет електронних сервісів за адресою: «https://kap.minjust.gov.ua».

Тому власник нерухомості може отримати витяг рішення з Державного реєстру речових прав.

Далі Ви стаєте повноправним власником квартири. Своїм майном Ви можете розпоряджатись на власний розсуд (продати, подарувати, заповісти, тощо).

Після оформлення всіх документів та перереєстрації квартири на Ваше ім’я Ви можете переоформити на себе особовий рахунок Вашої квартири. Для цього потрібно звернутись до ЖЕКУ із заявою на надати підтвердні документи, які засвідчують Ваше право власності на квартиру (витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно).

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: