ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Ситуація така. Була сім'я: батько, мати, син. Батько помер. У спадщину я прийняв 1\2 частини квартири. Мені було 23 роки. Мати перед смертю батька розлучилася з ним і живе вже протягом 12 років із цивільним чоловіком, у них є дитина 8 років. Хто претендуватиме на 1\2 частини квартири матері в разі її смерті?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

У разі якщо Ваша мати залишить заповіт, успадковувати її майно, права та обов'язки будуть ті особи, які вказані в заповіті.

Якщо Ваша мати не залишить заповіт, спадкування буде відбуватися згідно із законом.

Відповідно до цивільного законодавства визначено п'ять черг спадкування, які успадковують по черзі.

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Оскільки права на 1/2 частини квартири Ваша мати придбала в порядку розлучення, у цивільного чоловіка Вашої матері немає прав на це майно, оскільки воно є особистою власністю Вашої матері.

Таким чином, виходячи з наданої Вами інформації, можна зробити висновок, що претендувати на спадщину у вигляді 1/2 квартири можете Ви і інша дитина Вашої матері.

Оскільки частини спадщини для спадкоємців за законом є рівними, Ви отримаєте 50 % квартири від частини Вашої матері і Ваша єдинокровна сестра теж отримає 50 % квартири від частини Вашої матері.

У підсумку Вам буде належати 75 % квартири, а Вашій єдинокровній сестрі 25 %.

Також слід зазначити, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися у зв'язку з його смертю.

Варто також сказати, що закон встановлює 6 місяців для прийняття спадщини з моменту відкриття спадщини (смерті спадкодавця). Для реалізації Ваших прав радимо звернутися до нотаріуса.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: