Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.
Перш за все зазначимо, що переоформити на когось пай Ви зможете, коли його належним чином приймете та перереєструєте на себе.
Відповідно до частини першої статті 1269 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно зі статтею 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Статтею 1297 ЦК України передбачено обов'язок спадкоємця звернутися за свідоцтвом про право на спадщину на нерухоме майно.
Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Отже, відсутність у голови сільської ради відповідної освіти не є поважним аргументом для відмови.
Проте зазначимо, що після отримання відповідного свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно його потрібно буде перереєструвати і найбільш оптимальний варіант зробити це через нотаріуса.
Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: