ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Я є учасником АТО, мій батько теж учасник АТО. Живу в багатодітній родині. Забезпечений житловою площею нижче встановленого рівня, зі мною проживають 5 членів сім'ї, моя цивільна дружина і дитина. Дружина сирота, але на обліку на житло не перебуває, оскільки є прописка, але житло за пропискою подружжя не відповідає санітарним нормам, і площа не відповідає встановленому рівню. Мені хотілося б знати, які мої шанси на отримання житла від держави і що для цього потрібно?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Положеннями Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено ряд пільг для учасників бойових дій. Серед них, зокрема, і право на першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом. Таким чином, у Вас є підстави для отримання житла. Крім того, відповідно до законодавства, в учасників АТО є право отримати грошову компенсацію замість такого житла. Умовою для цього є перебування на квартирному обліку в межах адміністративно-територіальної одиниці, в якій Ви проживаєте.

Забезпечення учасників АТО житловою площею нижче встановленого рівня, проживання в приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, є достатніми підставами для постановки на квартирний облік. Для того, щоб стати на такий облік, Вам слід звернутися за місцем проживання до виконавчого комітету сільської, селищної ради, підприємства, установи, організації за місцем роботи учасника АТО, які ведуть житлове будівництво.

Документи, які необхідно подати (орієнтовний перелік):

1) Заява про постановку на квартирний облік;

2) Довідка з місця проживання про склад сім'ї;

3) Довідка про те, чи знаходяться члени сім'ї на квартирному обліку за місцем роботи;

4) Копії паспортів повнолітніх осіб;

5) Акт обстеження житлових умов;

6) Завірені копії документів про шлюб, розлучення, свідоцтва про народження дітей;

7) Копія технічного паспорта і документів, що засвідчують право власності на квартиру;

8) Довідка про невідповідність житла встановленим санітарним і житловим умовам;

9) Копія посвідчення учасника бойових дій.

Слід зазначити, що це орієнтовний перелік. За місцем проживання можуть вимагати й інші документи (перелік документів часто може бути оприлюднений на сайті органу місцевого самоврядування, а також його можна дізнатися, звернувшись безпосередньо в вашу місцеву раду).

Крім того, Вам було зазначено, що Ви проживаєте в багатодітній родині. Відповідно до законодавства, сім'ї, які мають п'ятьох і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей, мають право на позачергове отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, а також позачергове право на одержання жилого приміщення.

Однак наявність цих закріплених на законодавчому та підзаконному рівні пільг не гарантує швидке отримання особою житла. Більш того, практика показує, що перебування на обліку може затягнутися на довгий час.

З огляду на це, велика кількість військовослужбовців дещо по-іншому домагається реалізації своїх прав, а також вирішення проблемних питань з житлом. Зокрема, спираючись на гарантоване законом право учасника бойових дій на отримання земельної ділянки, кілька військовослужбовців отримують від органів місцевого самоврядування (найчастіше це відбувається не за місцем проживання) земельні ділянки, потім їх об'єднують. На цих ділянках будують житловий будинок. Цей варіант видається більш реальним.

Крім того, Ви можете звернутися до депутата місцевої ради з проханням скласти акт обстеження житлово-побутових умов та проханням допомогти в отриманні Вами житла. В такому випадку Вам слід описати всі обставини, які у Вас склалися. Часто допомагає прискорити вирішення такої ситуації, як у Вас, освітлення проблемної ситуації в ЗМІ.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: