ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Чи можуть військовослужбовця перевести в іншу частину без його згоди, дивлячись на те, що він приходить на роботу раз в три дні?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється наступне.

Перш за все, слід зазначити, що такого дисциплінарного стягнення, як переміщення військовослужбовця з одного місця несення служби в інший, в переліку дисциплінарних стягнень, визначеному Дисциплінарним статутом ЗСУ, немає. Однак відповідно до п. 112 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини в іншу:

1) у випадках, визначених пунктом 82 зазначеного Положення, зокрема, при переведенні на нижчу посаду, а також в порядку виконання дисциплінарного стягнення;

2) а також, якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у вигляді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній з керівництвом підлеглими особами.

Зазначене переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків:

неможливість проходження військовослужбовцем військової служби в місцевості, в яку його переміщують, згідно з висновком (постановою) військово-лікарської комісії;

неможливість проживання членів сім'ї військовослужбовця за станом здоров'я в місцевості, в якій його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;

потреба в догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, згідно з документами, які це підтверджують.

Слід зазначити, що питання переміщення вирішується не тільки на підставі накладення дисциплінарного стягнення, переведення на нижчу посаду або в інших випадках, описаних вище, але також з урахуванням висновків атестації військовослужбовця, рекомендацій безпосередніх і прямих начальників військовослужбовця, які поставили питання про переміщення.

З огляду на вищевикладене, військовослужбовець може бути переміщений без його згоди на нове місце несення служби, в тому числі і в ситуації, коли на нього буде покладено дисциплінарне стягнення (особливо, якщо це не перше стягнення, а систематичне вчинення особою дисциплінарних правопорушень). При цьому, переміщення, як було зазначено вище, відбувається з урахуванням рекомендацій начальника. Тому ситуація, описана Вами, цілком імовірна.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: