ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Вітаю! Скажіть, будь ласка, чи мають право працівники ДСНС в місті Маріуполь на статус УБД?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Сам факт праці в ДСНС не робить учасником бойових дій, для цього потрібно відповідати певним критеріям, найголовніший з яких саме участь в бойових діях. Для отримання статусу учасника бойових дій передбачено окремий порядок.

Перш за все потрібно зібрати та з’ясувати перелік документів, які командир (керівник установи) може надати для підтвердження участі у бойових діях.

Підставою для надання статусу УБД є:

а) довідка за формою, що міститься в додатку 1 до постанови КМУ № 413 від 20.08.2014;

б) документи, які є підставою для видачі довідки про безпосередню участь особи в АТО, зокрема витяги з:

наказів;

директив;

розпоряджень;

посвідчень про відрядження;

оперативних завдань;

журналів бойових дій;

бойових донесень;

дислокацій;

книг нарядів;

графіків несення служби;

звітів, зведень, донесень;

матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень;

в) інші документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань АТО.

Отримати відомості про те, коли і як командир (керівник установи) подав у відомчу комісію довідку та необхідні документи. Строк подання – протягом місяця після завершення військовослужбовцем виконання завдань АТО.

У разі неподання командиром (начальником) військової частини до відомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до такої комісії, маючи підтвердження про безпосередню участь в АТО.

Відомча комісія вивчає документи, у разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків та приймає рішення про надання статусу УБД або повертає документи на доопрацювання у військову частину (орган, підрозділ).

Учасник надає згоду на обробку його персональних даних та включення їх до Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції.

Відомча комісія у місячний строк інформує Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників АТО про осіб, яким надано статус УБД. У разі виникнення спірних питань відомча комісія подає документи на вирішення Міжвідомчій комісії. Міжвідомча комісія розглядає документи, уточнює інформацію та приймає рішення про надання статусу УБД, про що інформує відомчу комісію. Строк прийняття рішення – 1 місяць.

У разі відмови у наданні статусу учасника бойових дій питання про надання особі зазначеного статусу може бути винесено повторно на розгляд відомчої комісії за рішенням керівника відповідного міністерства чи державного органу, а Міжвідомчої комісії – за рішенням Міністра соціальної політики.

Рішення відомчої комісії та Міжвідомчої комісії може бути оскаржене в судовому порядку.

Учасник бойових дій отримує «Посвідчення учасника бойових дій».

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: