ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день. Я офіцер та проходжу службу. 26 травня у мене закінчується контракт, наказ командувача про моє звільнення уже є. Чи мають право і скільки часу не виключати мене зі списків частини після закінчення контракту. До слова, мій безпосередній начальник сказав, що якщо я не здам посаду, то призначать розслідування і затримають ще на місяць і так далі, поки усі його примхи я не задовольню. Чи правомірно це?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах, передбачених частиною шостою статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Так, контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби, зокрема, у зв'язку із закінченням строку контракту.

Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється в порядку, передбаченому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Контракт припиняється (розривається), зокрема, у день, зазначений у наказі командира (начальника) військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

Отже, Вам потрібно орієнтуватись перш за все на те, що вказано у наказі, а не на слова Вашого безпосереднього начальника. Неправомірно затримувати Вас на службі при фактично розірваному контракті.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: