ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день. Призвали на строкову службу в армію, але є проблеми з ногою: була хірургічна операція на колінному суглобі, зараз росте шип. Є висновок цивільних лікарів, що фізичне навантаження може призвести до ускладнень. Хірурги в призовній комісії цей факт ігнорують і допускають до служби. Як притягнути їх до відповідальності? Тобто як змусити хірурга підписати документ, в якому вказується, що він ознайомлений з висновком цивільних лікарів і бере на себе відповідальність за можливі ускладнення в ході служби? Або, може, є якась формальна процедура через військову прокуратуру в подібних випадках? Підкажіть, будь ласка, як бути? Завчасно дякую за відповідь.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Описані Вами варіанти дій є неправильними. Ви не можете зобов'язати лікарів підписати документи, які вони прямо не зобов'язані підписувати. Але Ви можете звернутися до керівництва військового комісаріату з офіційною заявою про неможливість проходження строкової військової служби за станом здоров'я і прикласти до неї як докази висновки цивільних лікарів. У такому випадку керівництво військового комісаріату зобов'язано буде розглянути Ваше звернення, провести за цим фактом перевірку і надати Вам відповідь. Якщо керівництво військового комісаріату проігнорує або надасть відповідь, яка буде містити явно неправомірні підстави відмови, Ви можете оскаржити таку відповідь до вищестоящих органів.

У всіх інших випадках, якщо Ви вважаєте, що Ваші права порушені, Ви можете звернутися до суду або правоохоронних органів. 

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: