ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добридень! Я служу у ЗСУ водієм і на мені записаний ГАЗ-66, який я прийняв згідно з документами. Поки я був у відрядженні, авто розібрали і вимагають з мене його відновлення за власний рахунок, погрожуючи службовим розслідуванням і виставленням трикратного рахунку. Час на його ремонт був, але я став цього робити з принципу. За списками необхідних деталей, поданими в автослужбу, я отримав дрібниці. Чи мають вони право повісити на мене ремонт і як цього уникнути?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Якщо Ви не вчиняли будь-яких протиправних дій, Вам нема про що турбуватися. Оскільки Ви у період події були у відрядженні та маєте підтвердні документи про це, найбільш зацікавленою стороною в проведенні службового розслідування є саме Ви, бо така перевірка може встановити всі факти щодо події з автомобілем та зняти з Вас будь-які підозри та матеріальну відповідальність.

Звичайно, якщо Ви не маєте відношення щодо події з автомобілем, змусити Вас ремонтувати його та відшкодовувати збитки Вас не можуть. Проте є нюанси, передбачені Вашими посадовими обов’язками та наказами Вашого безпосереднього керівництва.

Якщо з Вашої вини, навіть опосередкованої, сталася ця подія (залишення автомобіля в неналежному місці, надання доступу до автомобіля стороннім особам тощо), на Вас може бути покладена матеріальна відповідальність за шкоду, заподіяну державі, та обов’язок відновити попередній стан автомобіля.

Військовослужбовці і призвані на збори військовозобов'язані несуть матеріальну відповідальність за наявності:

а) заподіяння прямої дійсної шкоди;

б) протиправної їх поведінки;

в) причинного зв'язку між протиправною поведінкою і настанням шкоди;

г) вини у заподіянні шкоди.

Ознайомитися з нюансами цього питання Ви можете у Положенні про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженому Постановою Верховної Ради України «Про затвердження Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі» за посиланням:

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/243/95-%D0%B2%D1%80.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: