Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.
Чинне законодавство містить чіткі вимоги щодо форми довіреності, а саме: згідно зі статтею 245 Цивільного кодексу України форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин.
Довіреність військовослужбовця або іншої особи, яка перебуває на лікуванні у госпіталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі, може бути посвідчена начальником цього закладу, його заступником з медичної частини, старшим або черговим лікарем.
Довіреність військовослужбовця, а в пунктах дислокації військової частини, з'єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також довіреність працівника, члена його сім'ї і члена сім'ї військовослужбовця може бути посвідчена командиром (начальником) цих частини, з'єднання, установи або закладу.
Довіреності, посвідчені зазначеними посадовими особами, прирівнюються до нотаріально посвідчених.
Довіреності посвідчуються на певний строк. Статтею 247 Цивільного кодексу передбачено, що строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
Довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.
Отже, звертаючись до нотаріуса або інших посадових осіб, яким законом надано право посвідчувати довіреності, громадянин повинен надати оригінали паспорта, картки платника податків, бажано паспорт або фотокопію паспорта повіреного, а також чітко сформулювати повноваження, які будуть надані повіреному та строк їх виконання.
Отже, якщо Ваш чоловік надасть Вам довіреність, засвідчену командиром військової частини, банк може піти на зустріч.
Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: