ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день! Я 09 вересня 2015 року звільнився зі Збройних Сил згідно з Указом Президента. Був мобілізований під час третьої хвилі. Через півроку я дізнався, що на моє ім'я відкрита кримінальна справа за СЗЧ. У мене всі документи чисті, є витяг з наказу про звільнення, а тепер тягає прокуратура. У мене є багато довідок про участь в АТО і посвідчення УБД. Скажіть, будь ласка, що мені робити? Дякую!

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до статті 407 Кримінального кодексу України самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю понад три доби, але не більше місяця, караються триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років.

Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової служби), а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад десять діб, але не більше місяця, або хоч і менше десяти діб, але більше трьох діб, вчинені повторно протягом року, караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або службовим обмеженням на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад один місяць, вчинене особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, вчинене особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, вчинене особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

У Вашому випадку доцільно найняти адвоката, який ознайомиться з матеріалами справи та буде представляти Ваші інтереси в суді. Наразі без документів важко зробити висновок щодо правомірності порушення кримінальної справи проти Вас. Проте, якщо справа вже порушена, з’ясувати всі обставини можливо лише в суді. Саме суд може Вас виправдати за наявності доказів Вашої невинуватості. Якщо Ви надасте необхідні матеріали справи, з якими Вас повинні ознайомити, ми надамо Вам вичерпну відповідь відносно шансів на перемогу в суді.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: