ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день. Я з Донецької області. Моє місто зараз не контролюється українською владою. Вчуся в Запоріжжі і прописаний в гуртожитку. Після закінчення університету потрібно буде виписатися звідти, а ось куди прописуватися - не знаю, тому що, наскільки я чув, в зоні АТО не прописують. А крім того, незрозуміла ситуація з військкоматом, який після закінчення університету надішле повістку на строкову службу. Чи маю я якийсь захист від цього, тому що я і моя сім'я проживаємо в зоні АТО і Запорізька прописка тимчасова (на період навчання). Наперед дякую.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Щодо житлових питань повідомляємо, що громадяни України самостійно організовують своє життя, наприклад, знімають житло в оренду.

Однак відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» Вас можна віднести до внутрішньо переміщеної особи.

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка знаходиться на території України на законних підставах і має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Довідка про постановку на облік внутрішньо переміщеної особи свідчить про місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених вище.

Щодо призову на строкову службу

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Однак громадяни України мають право на заміну виконання військового обов'язку альтернативною (невійськовою) службою згідно з Конституцією України та Законом України "Про альтернативну (невійськову) службу".

Також є два варіанти – це відстрочка від призову і звільнення від призову.

Відстрочка від призову на строкову військову службу

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії за сімейними обставинами, за станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Звільнення від призову на строкову військову службу

Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

  • які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;
  • які до дня відправки на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
  • виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом термінів першого та другого контрактів;
  • батько або мати, рідні (повнорідні, неповнорідні) брат чи сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

ВИСНОВОК:

Оскільки всі Ваші питання відносяться до майбутніх подій, а не до теперішніх, рекомендуємо ознайомитися з вищевикладеною інформацією та обрати найбільш підходящі Вам варіанти.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: