ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день. Мені друг написав, що можна одружитися з іноземкою і в такому випадку звільняють за 2-3 дні (пишеться рапорт – «прошу звільнити мене за сімейними обставинами») із ЗСУ. Чи це можливо?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Так, такий варіант цілком можливий.

Відповідно до Переліку сімейних обставин та інших поважних причин, які можуть бути підставою для звільнення громадян з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2013 №413 військовослужбовці, крім військовослужбовців строкової військової служби, та особи рядового і начальницького складу на їх прохання можуть бути звільнені з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу через певні сімейні обставини, зокрема в разі укладення шлюбу військовослужбовцем, особою рядового або начальницького складу з громадянкою (громадянином) України, іноземцем або особою без громадянства, які постійно проживають за межами України.

Відповідно до Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001 № 1053/2001 в разі надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення в запас за сімейними обставинами командир військової частини зобов'язаний у триденний термін направити до відповідного військового комісаріату за місцем проживання сім'ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: