ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Я син воїна АТО (є посвідчення). Хочу отримати вищу освіту в інституті, вступати хочу після коледжу на 3-й курс на заочку (бюджет). У Міносвіти сказали, що вони можуть виділити місце, але потрібно, щоб інститут звернувся з заявою щодо мене. Подзвонив в інститут – сказали, що Міносвіти має виділити місце. Підкажіть, як це все можна реалізувати?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Члени сім'ї учасника антитерористичної операції (учасника бойових дій) мають, згідно з положеннями законодавства, цілий ряд пільг і додаткових гарантій. Так, діти військовослужбовців, загиблих, визнаних судом зниклими під час служби, протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти зараховуються поза конкурсом. Такі абітурієнти мають право особисто вибрати спеціальності в державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладах України. Навчання буде проходити за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Всі необхідні документи такі особи подають до приймальної комісії вищого навчального закладу, який вибрав абітурієнт.

Відзначимо, що у випадку, описаному Вами, підстав для спеціального порядку вступу до вищого навчального закладу немає. Такого права не передбачено ні в Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ні в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ні в наказі Міністерства освіти і науки України № 1236 від 13 жовтня 2016 «Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2017 році».

Разом з тим, Ви маєте право на державну цільову підтримку. Державна цільова підтримка для здобуття освіти надається у вигляді:

  • повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безкоштовного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних в державних і комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в гуртожитку;
  • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Для того, щоб отримувати таку цільову підтримку, Вам слід подати свідоцтво про народження і посвідчення учасника бойових дій батька разом і заявою на ім'я керівника навчального закладу.

Зауважимо, що в разі, якщо Ви не зовсім вірно описали свою ситуацію, можливо, у Вас є підстави для вступу до вищого навчального закладу в спеціальному порядку. Для цього просимо уточнити деталі ситуації, яка у Вас склалася.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: