ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Служу на строковій службі й отримую зарплату з роботи, на якій працював перед призовом. Хочу підписати контракт. Чи можливо його підписати без втрати роботи, на якій я зараз числюсь?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Ваше питання потрібно ґрунтовно досліджувати з огляду на те, скільки часу Ви вже знаходитесь на строковій службі, де саме працюєте і т. д.

Можемо вказати, що відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

На сьогодні, нажаль, практика йде так, що при укладенні контракту зі Збройними Силами України трудові відносини на попередньому місці роботи розриваються та виплати не здійснюються, тому збереження роботи і заробітної плати малоймовірне.

Це обґрунтовується положеннями статті 36 Кодексу законів про працю України, де вказано, що підставою припинення трудового договору є, зокрема, призов або вступ працівника або власника - фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім випадків, коли за працівником зберігаються місце роботи, посада відповідно до частин третьої та четвертої статті 119 цього Кодексу.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: