ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як скласти позовну заяву про встановлення смерті пенсіонера на окупованій території, якщо людина померла в зоні АТО? Померлий є моїм батьком. Потрібно подавати заяву в суд (наразі проживаю і зареєстрований у м. Буча), але як це зробити? У письмовому чи друкованому вигляді? Куди і до кого підходити в суді? Які документи додавати і кому віддавати? Відмова про реєстрацію смерті в українському РАЦСі є, які мої подальші дії? Завчасно дякую за відповідь.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Для встановлення факту смерті людини необхідно подавати заяву до суду про встановлення факту смерті, такі заяви суд розглядає в окремому провадженні.

У заяві повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3) докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем його проживання.

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, може бути подано родичами померлого або їх представниками в суд за межами цієї території України.

Справи про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Прийняте судом рішення у справах про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.

Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: