ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Сину 20 років, навчається на стаціонарі у вищому навчальному закладі. Хочуть забрати в армію, посилаючись на те, що він був виключений з коледжу і відстрочка скасовується. Виключений він був у 17 років, тобто ще не призовного віку, і зразу ж поновився в цей же коледж. Чи мають право призвати сина на службу в армію?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Оскільки Ваш син ще навчається у вищому навчальному закладі (далі – ВНЗ), йому повинна надаватись відстрочка від призову.

Так, відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

Оскільки в Україні призовним віком є вік від 18 до 27 років, а Ваш син був виключений з ВНЗ в 17 років, в цей період він ще не досяг призовного віку, а отже, на нього не повинна розповсюджуватись ця норма закону щодо втрати права на відстрочку від призову в разі відрахування з ВНЗ.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: