ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день. Я є громадянином України. Цікавить питання по службі в армії. Чи мають право мене відправити в зону АТО без моєї згоди? А також, чи можуть мене забрати в армію, якщо мені виповнилося 27 років?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Статтею 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено порядок призову на військову службу під час мобілізації.

Призов військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Згідно зі статтею 18 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку.

Зараз діє особливий період, тому, якщо буде чергова мобілізація, Ви можете бути призвані для проходження служби в Збройних Силах України.

Зазначимо, що за ухилення від призову може наставати адміністративна та кримінальна відповідальність.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: