ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Підкажіть, будь ласка, військкомат виписав квитанцію на оплату штрафу за неявку у військкомат протягом двох років через відсутність у країні. Чи законні такі підстави? Хоча жодної повістки з військкомату ніколи не отримував. Чи існують якісь терміни видачі приписного свідоцтва з військкомату?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей.

Зазначене питання детально врегульоване Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Для проведення приписки громадян України у районах (містах) утворюються призовні дільниці.

До призовних дільниць щороку протягом січня-березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) військовими комісаріатами за місцем проживання.

Для приписки до призовної дільниці громадяни України зобов'язані особисто прибути до районного (міського) військового комісаріату в строк, зазначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України.

Громадянам України, приписаним до призовних дільниць, видаються посвідчення про приписку, роз'яснюються права та обов'язки, правила військового обліку та відповідальність за порушення цих правил.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за неявку на виклик у військовий комісаріат (стаття 211-1 КУпАП).

Так, неявка громадян на виклик у військовий комісаріат без поважних причин для приписки до призовної дільниці тягне за собою накладення штрафу до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн.).

Важливим моментом є саме неявка без поважних причин, тобто якщо Ви доведете, що були наявні поважні причини неявки, сплачувати штраф не доведеться.

У цілому можна зазначити, що дії військового комісара цілком законні, адже особа повинна була з’явитись до військового комісаріату для приписки, проте цього не було зроблено. Факт неотримання повістки доведеться доводити.

Крім того, Ви можете оскаржити штраф до суду, для чого потрібні:

  1. Докази, що особа перебувала за кордоном.
  2. Докази неотримання повістки.
  3. Докази навчання за кордоном.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: