ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Вітаю! Мені 20 років, нещодавно закінчив навчання. Починають надходити дзвінки з військкомату, запитують, чим я займаюся і чому не приходжу до них. Повістки не отримував після закінчення навчання, дзвінок вважаю не серйозним підходом. Як бути? Не дуже хочеться марно втрачати час в армії.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповісти Вам, чи придатні Ви до служби в армії, зможе тільки медична комісія після комплексної перевірки Вашого здоров'я. Проходження медкомісії є обов'язковим елементом для кожного військовозобов'язаного, а проходять її за направленням військкомату.

Те, що Вам подзвонили з військкомату, ще не означає, що Вас призивають на строкову військову службу, уточніть, з якої причини Вам дзвонять. Однак зазначимо, що не варто ставитися до дзвінків з військкомату несерйозно, оскільки військкомат може різними способами повідомляти призовників, в тому числі по телефону.

На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Призов громадян України на строкову військову службу включає проходження ними призовної комісії та відправлення їх до військових частин.

Терміни проведення призову громадян України на строкову військову службу визначаються Указом Президента України.

Після вступу в силу Указу Президента України про проведення чергового призову:

призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату про прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;

в разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;

призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для постановки на військовий облік;

керівники підприємств, установ, організацій та навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

Як Ви бачите, ситуації можуть бути різні. Рекомендуємо Вам сходити в військкомат і розібратися, оскільки за ухилення від призову може наставати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: