ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Мене змусили підписати повістку на проходження медичного обстеження, інакше не хотіли випускати з військкомату, а я студент і у мене відстрочка до 30 червня. Що робити?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Згідно з чинною редакцією Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до вказаного Закону за сімейними обставинами, за станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Також цим законом визначено підстави звільнення від призову на строкову військову службу, до одного з них можна віднести присвоєння військових (спеціальних) звань офіцерського (начальницького) складу особі після закінчення вищого навчального закладу.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки за станом здоров'я або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.

У разі переведення призовників, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, для навчання в інший вищий навчальний заклад із вказаною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.

Кодексом про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявку їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи , посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах. Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 210 КУпАП).

Неявка громадян на виклик у військовий комісаріат без поважних причин для приписки до призовної дільниці тягне за собою накладення штрафу до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (ст. 211-1 КУпАП).

Кримінальним кодексом передбачається відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, яка карається обмеженням волі на строк до трьох років (ст. 335 КК).

Весняний призов на строкову службу в цьому році триватиме з 5 травня по 30 червня, осінній - у жовтні-листопаді.

А значить, необхідно замовити довідку в Університеті про те, що ви вчитеся до 30 червня (включно) і надати її в місцевий військовий комісаріат, і тому Вас не встигнуть призвати на строкову службу в весняний призов.

Нюансом у відстроченні від призову для отримання освіти є те, що вона надається тільки для отримання наступного за ієрархією освітньо-кваліфікаційного рівня: спочатку для бакалаврату, а потім для магістратури. Тобто вступити в призовному віці двічі поспіль на бакалавра або магістра небезпечно - вдруге відстрочка перестає діяти.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: