ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Перебуваю в АТО, 1999 року народження (громадянин України). Вчасно не отримав паспорт, оскільки не міг виїхати. Зараз з'явилася така можливість, чи можу я наразі отримати паспорт і які документи для цього потрібні, скільки часу на це потрібно?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Видача та обмін паспорта проводяться в місячний термін за місцем постійного проживання громадянина.

Для отримання паспорта громадянин подає:

1) заяву за формою, установленою МВС України;

2) свідоцтво про народження;

3) дві фотографії розміром 35х45 мм;

4) у деяких випадках – документи, які підтверджують громадянство України.

За видачу паспорта справляється державне мито.

Також варто відзначити, що проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт, без паспорта, а також без реєстрації тягне за собою попередження або штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, Вам необхідно звернутися в Державну міграційну службу України з заявою та подати всі необхідні документи для отримання паспорта.

Також варто звернутися в територіальне відділення Державної фіскальної служби, для отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Щодо нормативно-правових актів, що регламентують це питання:

1) Закон України «Про громадянство України» - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2235-14;

2) Положення про паспорт громадянина України, затверджене Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2503-12;

3) Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України, затверджений наказом МВС України від 13.04.2012 № 320 - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1089-12.

ВИСНОВОК:

У цій ситуації Вам необхідно звертатися в Державну міграційну службу України, оскільки рішення подібних ситуацій є її прямою компетенцією.

Також рекомендуємо ознайомитися з інформацією, розміщеною на сайті ДМС України: http://dmsu.gov.ua/posluhy/pasport-gromadyanina-ukrajini/702-vidacha-pasporta-gromadyanina-ukrajini-osobam-yaki-dosyagli-16-richnogo-viku.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: