ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Чи призивають зараз на службу в армію, якщо людина закінчила військову кафедру при університеті? Якщо ні, то що говорити, якщо прийде повістка? На який закон спиратися?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

  • які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;
  • які до дня відправки на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
  • виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом термінів першого та другого контрактів;
  • батько або мати, рідний (повнорідні, неповнорідні) брат чи сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Отже, оскільки Ви закінчили військову кафедру при університеті, в мирний час Ви звільняєтесь від призову на строкову військову службу, проте зараз діє особливий період, затверджений указом Президента України. Під час особливого періоду в разі мобілізації Вас можуть закликати.

Якщо Вас призовуть, Ви будете зобов'язані прибути до військкомату в терміни, зазначені в повістці, в разі ухилення від призову може наступати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: