Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється наступне.
Законодавством не передбачено пряму заборону для шкіл здавати в оренду приміщення, однак потрібно з'ясувати, яка форма власності у школи (державна, комунальна чи приватна), а також дослідити статут школи, який визначає, якими видами діяльності школа може займатися.
Крім того, посадові особи школи несуть відповідальність за збереження майна школи, яке може бути пошкоджено в разі допуску до школи сторонніх осіб.
Найбільш раціональним варіантом є укладення договору оренди спортзалу з адміністрацією школи, який буде надаватися на оплатній основі в позанавчальний час та встановлювати відповідальність сторін за будь-які збитки.
Так, відповідно до частини 4 статті 61 ЗУ «Про освіту», додатковими джерелами фінансування навчальних закладів, зокрема, є доходи від надання в оренду приміщень, споруд та обладнання.
Навчальні заклади самостійно розпоряджаються прибутками від господарської та іншої передбаченої їх статутами діяльності.
Проте об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням.
Крім того, пунктом 3.19 Державних санітарних правил та норм 5.5.2.008-01 «Влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» заборонена здача в оренду території, будівель, приміщень, обладнання підприємствам, установам, організаціям, іншим юридичним та фізичним особам для використання, що не пов’язано з навчально-виховним процесом.
А тому школи, що перебувають у державній власності, можуть надавати приміщення в оренду лише у випадках, якщо це пов’язано з навчально-виховним процесом, тому в договорі оренди доцільно передбачити положення, які будуть визначати мету такої оренди як навчально-виховну.
Отже, Ви можете укласти договір оренди спортзалу, однак потрібно з'ясувати, яка форма власності у школи (державна, комунальна чи приватна), а також вивчити статут школи. Від форми власності школи залежить укладення договору оренди приміщення.
Якщо це приватна власність, договір укладається на загальних цивільно-правових засадах.
Якщо державна чи комунальна власність – то варто зазначити в договорі оренди мету договору та вказати приблизно таке: «Приміщення (спортзал) надається в оренду для його використання з навчально-виховною метою, для залучення дітей та інших осіб до зайняття спортом, їх фізичного розвитку, надання їм можливості безкоштовного навчання гри у футбол під керівництвом досвідчених фахівців» та «Приміщення (спортзал) буде використовуватися виключно для навчально-виховного процесу».
Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: